רכב יד שנייה

רכב יד שנייה – רכישה חכמה ומשתלמת

כשמבשילה ההחלטה להחליף את הרכב המשפחתי , לחדש את רכב העבודה או להצטייד במכונית מנהלים ייצוגית יותר , ההתלבטות הראשונה שעומדת על הפרק הנה : חדש או משומש.

מדוע בוחרים לרכוש רכב חדש, אם כן? טוב, זה קל. לאחר המתנה דרוכה של חודשיים עד 4 חודשים מיום ההזמנה ועד קבלת המכונית המיוחלת, זוכה הקונה המאושר לקרוע מעל המושבים את הניילון. הריח המשכר של הרכב החדש מלווה אותו הביתה וכמעט שמצליח להשכיח ממנו את העובדה, שייתכן ויצטרך להדק את החגורה למשך זמן מה…

האמת היא שיש כמה סיבות לדחות זמנית את התענוג קריעת הניילון, לטובת רמת חיים גבוהה מעט יותר.

* כולנו מתלוננים על המיסוי הגבוה , אך יש כאלה שתלונותיהם מוצדקות במיוחד: יבואני רכב. המיסוי על יבוא כלי הרכב אינו ידידותי כלל, לכן חלק ניכר מהנטל מגולגל אל קוני מכוניות חדשות . זוהי הסיבה העיקרית לכך שרכב חדש הנו תענוג יקר כל כך.

* עוד בעניין המחיר: כשחושבים על זה, הרכב החדש הופך למשומש יד ראשונה ממש ברגע שבו התיישבת לראשונה מאחורי ההגה. והחל מרגע זה מתחיל הרכב לאבד מערכו. הירידה המשמעותית ביותר בערך הרכב חלה לרוב בשנתיים הראשונות. לטווח ארוך , כדאי לקחת שיקול זה בחשבון, הרי שיגיע היום שבו יהי צורך להחליף שוב את הרכב ומכירת הרכב הישן תממן חלקית את הרכב החדש.

* ישנם כאלה שיכולים לממן קניית רכב מחסכונותיהם. אם אינך אחד מהם- סביר להניח כי תאלץ לקחת הלוואה כזו או אחרת. במידה ואינך קונה רכב מאדם פרטי אלא ממגרש רכבים, רוב הסיכויים שתנאי ההלוואה ופריסת התשלומים למימון הרכב יהיו נוחים יותר במגרש הרכבים מאשר בבנק.

* המחיר מצטמק- הביצועים נשארים. רכבי יוקרה , בעלי חזות מרשימה וביצועים מדהימים מאבדים כשליש מערכם בשנה הראשונה. אז אם חשבת על מכונית משפחתית חדשה, תחשוב שנית : ייתכן ובמחיר זה תוכל לרכוש "סוס ברזל" עוצמתי ואיכותי הרבה יותר.

* מכוניות מיני חסכוניות גם הן מאבדות מערכן במהירות. המחיר שנראה כ"סביר" עבור רכב חדש , יכול להפוך ל"מציאה" עבור רכב יד שניה בן שנה בלבד.

* לא פעם קראנו על דגם כזה או אחר של יצרן רכב מסוים, שנתגלו בו תקלות וכל בעלי רכב מדגם זה נקראים להגיע למוסך. תקלות ייצור הן דבר בלתי נמנע, אך אם הדגם "השתפשף" מעט בשוק, הסיכוי שתתגלה בו תקלה כלשהי-קטן.

כמובן, שרכישת רכב משומש, כרוכה גם היא במאמץ ומעוררת מספר שאלות.

* יש לבדוק היטב האם הרכב נקנה מבעליו החוקיים ואם אינו מעוקל . רכישת רכב מאדם פרטי אכן דורשת בדיקה קפדנית. אצלנו , במגרש הרכבים הגדול והמקצועי בצפון, תוכלו לקבל את כל המסמכים הדרושים.

* כשקונים רכב משומש , אינך יכול פשוט להזמין את הרכב הדרוש . אם זאת, לא חייבים לכתת רגליים . לכל מגרש רכבים מבוסס יש אתר אינטרנט, הכולל פירוט של כלי הרכב העומדים למכירה. בשביל בדיקה ראשונית אין צורך להגיע למגרש רכבים פיזית.

* קיים הבדל משמעותי בין המונחים "משומש" ו"ישן". הניסיון להציג רכב משומש כטרנטה המשאירה אחריה שובל של חלקי חילוף , הינו מופרך. במגרש רכב קליל קיים מבחר רחב של רכבים איכותיים, עם קילומטרג' נמוך.

לסיכום נאמר שאצלנו, במגרש הרכבים הגדול והמקצועי בצפון, תוכלו למצוא את הרכב שיתאים בדיוק לצרכיכם בתנאי מימון נוחים ומחיר אטרקטיבי.

רוצים להתחדש ברכב? קליל!

השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם!

Back to top